Dan Mayo on Iisraelist päris trummivirtuoos, protutsent ja looja, kes on tuntud oma jahmatava paneva ja innovaatilise muusikakeele tõttu koosseisust TATRAN. Iisraeli kohalik sensatsioon koos TATRANi koosseisuga on kiirelt rahvusvahelise džässimaailma tähelepanu köitnud - instrumentaalsed ja indie’likud kõlad, kümned tuhanded jälgijad üle maailma ja loendamatud vaatamised sotsiaalmeedias.

Mayo on pärjatud tiitliga “Parim uus trummar 2017” ühe suurima trummi ajakirja poolt Ühendkuningriikides - Music Radar’s Rhythm Magazine. Ajakiri tunnustas tema leidlikku lähenemist helidele ja kruuvivat loovust. On sündinud uus kuum talent trummimaailmas.

Aastate jooksul on Mayo teinud koostööd paljude artistidega ja loonud rütmikõlasid väga suurtel lavadel (Glastonbury festival, Fusion festival, Metronome festival).

Hiljuti tuuritas Mayo mööda maailma ringi Mike Shinoda’ga, kes on tuntud bändist Linkin Park.

Mayo debüüt-sooloalbum “Big Brown Eyes” ilmus 15.aprillil 2019.


REEDE 27.08.2021

12.00-14.00 Dan Mayo meistriklass I - Kultuuriakadeemia Black Box

"Tehnika taga on palju rohkem, kui meile tundub - see on sügav kontakt meie keha ja heli vahel. Selles meistriklassis demostreerib Mayo harjutusi, mis on läbi aastate tema eripärast ja unikaalset mängulaadi aidanud vormida ja kujundada."

LAUPÄEV 28.08.2021

12.00-14.00 Dan Mayo meistriklass II - Kultuuriakadeemia Black Box

"Minu jaoks on improvisatsioon üks eluviisidest. Improvisatsioon on olnud, ja on siiani, üks minu suurimaid õpetajaid. Läbi improvisatsiooni leian ma helisid, fraase ja uusi viise, kuidas end väljendada." 

Selles meistriklassis keskendub Mayo improvisatsioonile ja sellele, kuidas improvisatsioonile läheneda - mis on improvisatsiooni hädavajalikud printsiibid ja kuidas arendada seeläbi oma personaalset häält. 

Kuidas mängida inimestega, kuidas mängida asümmeetriliselt ja kuidas jutustada lugu. Tuleb olla pühendunud, tuleb olla kohal ja valida õige mõttelaad - läbi selle võib avastada end täiesti uute kontseptsioonide maal           

"Sinu trummid on sinu parimad õpetajad."


21.00-22.00 Dan Mayo soolokontsert - Pärimusmuusika Aida suur saalKUULA SIIT